top of page
slaboproud-ikona_poster_.png

KAMEROVÉ SYSTÉMY

Info
kamerove-systemy.jpg
odrazky_poster_.png

HLAVNÍ FUNKCE KAMEROVÝCH SYSTÉMŮ

 

„SLOUŽÍ K IDENTIFIKACI NARUŠENÍ OBJEKTU“

 

- Prevence kriminality

- Identifikace osob a majetku

- Dohled nad technologickými postupy a dodržování bezpečnosti práce

schema-ip-síť-1024x684.jpg
odrazky_poster_.png

KAMEROVÉ SYSTÉMY /CCTV/

 

Uzavřené kamerové systémy patří v dnešní době mezi nejúčinnější a nejvíce používané prostředky ochrany majetku

v průmyslové a komerční činnosti. Z jednoho stanoviště lze prostřednictvím kamerových systémů střežit rozsáhlé komplexy budov, monitorovat a zaznamenávat pohyb osob ve střeženém prostoru a dodatečně identifikovat pachatele trestné činnosti.

odrazky_poster_.png

TYPY DODÁVANÝCH KAMEROVÝCH SYSTÉMŮ

 

- Analogové kamerové systémy

- IP kamerové systémy

- Hybridní kamerové systémy

odrazky_poster_.png

ANALOGOVÉ KAMEROVÉ SYSTÉMY

 

Základem analogových kamerových systémů jsou analogové kamery. Analogové kamery se vyznačují velice dobrým poměrem výkon (kvalita obrazu)/cena. Výhodou analogových kamer je veliký výběr různých typů kamer. Obrazy z kamer se svedou pomocí koaxiálních kabelů, datových kabelů, optických kabelů, mikrovlnných spojů ke zpracování do digitálního záznamového zařízení. Obraz je primárně ukládán na pevný disk a dále je vysílán například pomocí web serveru do sítě LAN/WAN. Tento analogový signál je samozřejmě z důvodu omezené úložné kapacity rekordéru a přenosovým možnostem sítě LAN/WAN komprimován.

odrazky_poster_.png

IP KAMEROVÉ SYSTÉMY

 

Tyto systémy jsou založeny na digitalizaci videosignálu. Pro snímání se používají síťové (IP) kamery. Tyto kamery vycházejí z analogových kamer, oproti nim jsou však vybaveny mechanismy pro přenos a zpracování videosignálu

v digitální podobě. Každá síťová kamera má určitou IP adresu, s jejíž pomocí lze zařízení jednoznačně identifikovat na síti. Videosignál je přijímán počítačovými stanicemi, na nichž je pomocí specifického programového vybavení zobrazován nebo zaznamenáván. Síťové kamery lze bez jakýchkoli převodníků přímo připojit do ethernetové sítě

a pomocí webového prohlížeče k ní přistupovat odkudkoli. Velmi kvalitní IP kamery pak mají i megapixelové rozlišení a kvalita je tak daleko lepší, než u analogových kamer. Lze tak jednou kvalitní IP kamerou nahradit několik analogových. Nevýhoda oproti analogovým kamerám je, že se nevyrábí tolik variant kamer, jako u analogových typů.

odrazky_poster_.png

VÝHODY IP ŘEŠENÍ

 

- podrobnější obrazová informace s množstvím detailů

- přenos zvuku

- snadnější kabelové rozvody

- možnost napájení přímo po datovém kabelu PoE

- možnost lokálního záznamu přímo v kameře

odrazky_poster_.png

TYPY IP KAMER

 

- vnitřní

- venkovní s infrapřísvitem

- otočné-PTZ

- megapixelové

odrazky_poster_.png

HYBRIDNÍ KAMEROVÉ SYSTÉMY

 

Jsou pomyslným prostředníkem mezi analogovými a digitálními systémy a kombinují mechanismy z obou skupin. Významný prvek hybridních systémů je tzv. videoserver, což je zařízení, které zpracovává analogový videosignál

z kamery a převádí jej na digitální informaci. Videoserver tedy zajišťuje integraci analogových kamer do digitálních systémů.

 

Pro instalaci kamerových systémů nejčastěji  využíváme komponenty firem Samsung, Sony, ACTI, NUUO, JVC, Pelco, BoschiGuard, AXEMAX, AXIS, Eneo,  aj.

bottom of page